RWR82N32R8BSBSL
Vishay Dale
Product No:
RWR82N32R8BSBSL
Description:
RES 32.8 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 32.8 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR82N
Power (Watts) 1.5W
Mfr Vishay Dale
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate S (0.001%)