RWST30250C8300JB04
Vishay Sfernice
Product No:
RWST30250C8300JB04
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 450°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Size / Dimension 1.299" Dia x 9.843" L (33.00mm x 250.00mm)
Product Status Active
Mounting Feature Brackets (not included)
Resistance 830 Ohms
Series RWST
Power (Watts) 280W