RWST50373C9102JB01
Vishay Sfernice
Product No:
RWST50373C9102JB01
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 450°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Size / Dimension 2.087" Dia x 14.685" L (53.00mm x 373.00mm)
Product Status Active
Mounting Feature Brackets (not included)
Resistance 91 kOhms
Series RWST
Power (Watts) 700W