RZB50DHAS
Sullins Connector Solutions
Product No:
RZB50DHAS
Description:
CONN EDGE DUAL FML 100POS 0.050
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Color Black
Read Out Dual
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Termination Solder, Staggered
Contact Type Hairpin Bellows
Flange Feature Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Gender Female
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Obsolete
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Series -
Number of Positions/Bay/Row 50
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.050" (1.27mm)