S2-150RF1
Riedon
Product No:
S2-150RF1
Manufacturer:
Riedon
Description:
RES SMD 150 OHM 1% 1W 2615
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.142" (3.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 0.260" L x 0.154" W (6.60mm x 3.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 150 Ohms
Series S
Power (Watts) 1W