S21KAC-P02MPH0-450S
ODU
Product No:
S21KAC-P02MPH0-450S
Description:
CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP
User Guide
Cable Opening 0.157" ~ 0.177" (4.00mm ~ 4.50mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 12A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Chrome over Nickel
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C