S22K0C-P10PJH0-450S
ODU
Product No:
S22K0C-P10PJH0-450S
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 2, SZ 2,
User Guide
Cable Opening 0.157" ~ 0.177" (4.00mm ~ 4.50mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 300V
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 10A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C