S22L0C-P16LFG0-820S
ODU
Product No:
S22L0C-P16LFG0-820S
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 2, SZ 2,
User Guide
Cable Opening 0.276" ~ 0.323" (7.00mm ~ 8.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 300V
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C