S3-100RJ8
Riedon
Product No:
S3-100RJ8
Manufacturer:
Riedon
Description:
RES SMD 100 OHM 5% 3W 6327
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.268" (6.80mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 0.626" L x 0.272" W (15.90mm x 6.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 100 Ohms
Series S
Power (Watts) 3W