S325TC-915
Nearson Inc.
Product No:
S325TC-915
Manufacturer:
Nearson Inc.
Description:
RF ANT 915MHZ WHIP STR TNC MALE
In Stock : 125
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Frequency Range 902MHz ~ 928MHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination TNC Male
Mounting Type Connector Mount
RF Family/Standard -
Height (Max) 2.764" (70.20mm)
Product Status Active
VSWR 2
Series -
Antenna Type Whip, Straight
Frequency (Center/Band) 915MHz
Mfr Nearson Inc.
Return Loss -
Features -
Package Bulk
Gain 0dBi
Base Product Number S325TC
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)