S4-4K99F1
Riedon
Product No:
S4-4K99F1
Manufacturer:
Riedon
Description:
RES SMD 4.99K OHM 1% 2W 4525
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 0.449" L x 0.252" W (11.40mm x 6.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 4.99 kOhms
Series S
Power (Watts) 2W