S8JX-P15012CD
Omron Automation and Safety
Product No:
S8JX-P15012CD
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 150W
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cULus, cURus, VDE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.32" L x 1.65" W x 3.62" H (160.5mm x 42.0mm x 92.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Series S8JX-P (150W)
Current - Output 1 13 A
Power (Watts) 150W
Type Enclosed
Efficiency 78%
Mfr Omron Automation and Safety
Features Load Sharing, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC