SA052C221KAA
KYOCERA AVX
Product No:
SA052C221KAA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 220PF 200V X7R AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.118" L (2.30mm x 3.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series SpinGuard® SA
Thickness (Max) -
Package / Case Axial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 220 pF