SA105C153JAA
KYOCERA AVX
Product No:
SA105C153JAA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 0.015UF 50V X7R AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series SpinGuard® SA
Thickness (Max) -
Package / Case Axial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.015 µF