SA405A103FAR
KYOCERA AVX
Product No:
SA405A103FAR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 10000PF 50V NP0 AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.150" Dia x 0.400" L (3.81mm x 10.16mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series SpinGuard® SA
Thickness (Max) -
Package / Case Axial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF