Home / Crystals / SAX2148BA4B-20.000M
minImg
SAX2148BA4B-20.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SAX2148BA4B-20.000M
Description:
CRYSTAL 20.000M 8PF SMD
User Guide
Load Capacitance 8pF
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 20 MHz