Home / Crystals / SAX32410DA4A-40.000M
minImg
SAX32410DA4A-40.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SAX32410DA4A-40.000M
Description:
CRYSTAL 40.000M 10PF SMD
In Stock : 900
User Guide
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 40 MHz