SBSGP1000154MXR
Knowles Syfer
Product No:
SBSGP1000154MXR
Manufacturer:
Knowles Syfer
Description:
SURFACE MOUNT C AND PI FILTER
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Attenuation Value 39dB @ 100MHz
Filter Order 3rd
Applications General Purpose
Center / Cutoff Frequency -
Values C = 0.15µF
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.179" L x 0.126" W (4.55mm x 3.20mm)
Product Status Active
ESD Protection No
Series SBSG
Type Low Pass
Package / Case 1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Number of Channels 1
Technology LC (Pi)
Mfr Knowles Syfer
Height 0.104" (2.65mm)
Package Tape & Reel (TR)
Resistance - Channel (Ohms) -
Current 5 A