SCE048MA3SR3B
Mallory Sonalert Products Inc.
Product No:
SCE048MA3SR3B
Description:
BUZZER PIEZO 42.85MM PNL MNT
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Input Type AC
Height - Seated (Max) 1.511" (38.39mm)
Approval Agency cUL, UL
Duration 5 SPS
Termination Terminal Block
Size / Dimension 1.687" Dia (42.85mm)
Mounting Type Panel Mount
Current - Supply 40mA
Voltage Range 28 ~ 48V
Product Status Active
Ratings -
Driver Circuitry Indicator, Internally Driven
Series SCE
Sound Pressure Level (SPL) 75dB @ 28V, 61cm
Technology Piezo
Mfr Mallory Sonalert Products Inc.
Operating Mode Siren, Fast
Frequency 2.9kHz