SCE5R5H155
Sruite Electronic Technology (US)
Product No:
SCE5R5H155
Description:
CAP 5.5V -20% +80% 1.5F T/H
In Stock : 12111
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance -20%, +80%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.768" (19.50mm)
Voltage - Rated 5.5 V
Size / Dimension 0.768" Dia (19.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 10Ohm @ 1kHz
Series SCE
Package / Case Axial, Can - Horizontal
Mfr Sruite Electronic Technology (US)
Capacitance 1.5 F