SCEP105L-3R2
Signal Transformer
Product No:
SCEP105L-3R2
Manufacturer:
Signal Transformer
Description:
FIXED IND 3.2UH 10.5A 8 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 7.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.220" (5.60mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 10.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 8mOhm Max
Series SCEP105L
Inductance 3.2 µH