SCMS5D12-3R3
Signal Transformer
Product No:
SCMS5D12-3R3
Manufacturer:
Signal Transformer
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.53A 115MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.25A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.049" (1.25mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.53 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 115mOhm Max
Series SCMS5D12
Inductance 3.3 µH