SCMS5D20-1R5
Signal Transformer
Product No:
SCMS5D20-1R5
Manufacturer:
Signal Transformer
Description:
FIXED IND 1.5UH 2.5A 34 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.15A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 34mOhm Max
Series SCMS5D20
Inductance 1.5 µH