SCMS5D25-1R8
Signal Transformer
Product No:
SCMS5D25-1R8
Description:
FIXED IND 1.8UH 3.6A 30 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Series SCMS5D25
Inductance 1.8 µH