SCRH105R-151
Signal Transformer
Product No:
SCRH105R-151
Manufacturer:
Signal Transformer
Description:
FIXED IND 150UH 1.27A 370MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 910mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.27 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 370mOhm Max
Series SCRH105R
Inductance 150 µH