SCRH124-331
Signal Transformer
Product No:
SCRH124-331
Description:
FIXED IND 330UH 780MA 990MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 500mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 780 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 990mOhm Max
Series SCRH124
Inductance 330 µH