SCRH125-331
Signal Transformer
Product No:
SCRH125-331
Description:
FIXED IND 330UH 1.04A 510MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 680mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.04 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 510mOhm Max
Series SCRH125
Inductance 330 µH