SCRH125B-150
Signal Transformer
Product No:
SCRH125B-150
Description:
FIXED IND 15UH 4.69A 33 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.3A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.244" (6.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.69 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 33mOhm Max
Series SCRH125B
Inductance 15 µH