SCRH127-2R4
Signal Transformer
Product No:
SCRH127-2R4
Description:
FIXED IND 2.4UH 10.8A 11.5 MOHM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 10.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 11.5mOhm Max
Series SCRH127
Inductance 2.4 µH