SCRH127/LD-5R8
Signal Transformer
Product No:
SCRH127/LD-5R8
Description:
FIXED IND 5.8UH 7.7A 16.2MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 8.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 7.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 16.2mOhm Max
Series SCRH127/LD
Inductance 5.8 µH