SCRH64-331
Signal Transformer
Product No:
SCRH64-331
Manufacturer:
Signal Transformer
Description:
FIXED IND 330UH 420MA 2.67OHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 230mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 420 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.256" W (7.10mm x 6.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.67Ohm Max
Series SCRH64
Inductance 330 µH