SCRH64B-820
Signal Transformer
Product No:
SCRH64B-820
Manufacturer:
Signal Transformer
Description:
FIXED IND 82UH 460MA 710MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 460mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.205" (5.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 460 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.256" L x 0.252" W (6.50mm x 6.40mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 710mOhm Max
Series SCRH64B
Inductance 82 µH