SD3114-100-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
SD3114-100-R
Description:
FIXED IND 10UH 570MA 458MOHM SMD
In Stock : 18556
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 780mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 570 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.122" L x 0.122" W (3.10mm x 3.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 458mOhm
Series SD3114
Inductance 10 µH