SDCW2012-2-601TF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDCW2012-2-601TF
Description:
CMC 200MA 2LN 600 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR) (Max) 550mOhm
Impedance @ Frequency 600 Ohms @ 100 MHz
Approval Agency -
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.055" (1.40mm)
Product Status Active
Ratings -
Series SDCW
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 200mA