Home / Fixed Inductors / SDEM25201T-3R3MS
minImg
SDEM25201T-3R3MS
Delta Electronics/Cyntec
Product No:
SDEM25201T-3R3MS
Package:
1008
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.7A 216MOHM SMD
In Stock : 3790
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.62A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.7 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 216mOhm Max
Series SDEM25201T
Inductance 3.3 µH