Home / Fixed Inductors / SDFL1608L82NMTF
minImg
SDFL1608L82NMTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDFL1608L82NMTF
Package:
0603
Description:
FIXED IND 82NH 50MA 300MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 10 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 50 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Series SDFL
Inductance 82 nH
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 245MHz