SDH3812-820-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
SDH3812-820-R
Description:
FIXED IND 82UH 260MA 3.3 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 310mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 260 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.3Ohm Max
Series SDH3812
Inductance 82 µH