SDI24-15-UD-P5R
CUI Inc.
Product No:
SDI24-15-UD-P5R
Manufacturer:
CUI Inc.
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 24W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CB Scheme, CCC, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, RCM, UL
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 3.48" L x 1.97" W x 1.34" H (88.5mm x 50.0mm x 34.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.6A
Series SDI24-UD (24W)
Power (Watts) 24 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Cord Length 59" (1.50m)
Region Utilized International
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 15V
Standard Number C22.2 No. 60950-1; 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 62368-1
Mfr CUI Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC