SDQC39W2W
ChromeLED
Product No:
SDQC39W2W
Manufacturer:
ChromeLED
Description:
DISPLAY 7SEG 0.39" QUAD WH 12SMD
User Guide
Color White
Current - Test 5mA
Size / Dimension 0.512" H x 1.543" W x 0.148" D (13.00mm x 39.20mm x 3.75mm)
Millicandela Rating 85mcd
Product Status Active
Power Dissipation (Max) 120mW
Series -
Common Pin Common Cathode
Package / Case 12-SMD, No Lead
Number of Characters 4
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.39" (10.00mm)
Mfr ChromeLED
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.2V