SDR03EZPF1801
Rohm Semiconductor
Product No:
SDR03EZPF1801
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
0603
Description:
RES 1.8K OHM 1% 0.3W 0603
In Stock : 5000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.8 kOhms
Series SDR
Power (Watts) 0.3W