SDR03EZPF4992
Rohm Semiconductor
Product No:
SDR03EZPF4992
Description:
RES SMD 49.9 KOHM 1% 0.3W 0603
In Stock : 54918
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 49.9 kOhms
Series SDR03
Power (Watts) 0.3W