Home / Varistors, MOVs / SDVL4532SD380PTHS202
minImg
SDVL4532SD380PTHS202
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDVL4532SD380PTHS202
Description:
VARISTOR 50V 1200A 1812
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 46 V
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 50 V
Varistor Voltage (Max) 54 V
Series -
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Energy 2.5J
Maximum AC Volts 30 V
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 38 V