SEAM-50-03.5-S-04-1-A-K-TR
Samtec Inc.
Product No:
SEAM-50-03.5-S-04-1-A-K-TR
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HD ARRAY PLUG 200P SMD GOLD
User Guide
Number of Rows 4
Number of Positions 200
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.240" (6.10mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series SEARAY™ SEAM
Connector Type High Density Array, Male
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Features Board Guide, Pick and Place
Package Tape & Reel (TR)
Mated Stacking Heights 8.5mm, 9.5mm, 10mm, 11mm, 11.5mm