SFJEC2K00471MC0
Knowles Syfer
Product No:
SFJEC2K00471MC0
Manufacturer:
Knowles Syfer
Description:
CAP FEEDTHRU 470PF 2KV AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Insertion Loss 16dB @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max) -
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Thread Size 1/4-28
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.386" Dia x 0.370" L (9.80mm x 9.40mm)
Mounting Type -
Height (Max) -
Product Status Obsolete
Ratings -
Series SFJE
Package / Case Axial, Bushing
Mfr Knowles Syfer
Capacitance 470 pF
Package Bulk
Current 15 A