Home / Rectangular Cable Assemblies / SFSD-05-28-F-03.94-DR-NUS
minImg
SFSD-05-28-F-03.94-DR-NUS
Samtec Inc.
Product No:
SFSD-05-28-F-03.94-DR-NUS
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Black, Individual
Contact Finish Thickness Flash
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Series Tiger Eye™ SFSD
Length 0.328' (100.00mm, 3.94")