Home / Rectangular Cable Assemblies / SFSD-05-28-G-07.50-D-NUS
minImg
SFSD-05-28-G-07.50-D-NUS
Samtec Inc.
Product No:
SFSD-05-28-G-07.50-D-NUS
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Black, Individual
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Series Tiger Eye™ SFSD
Length 0.625' (190.50mm, 7.50")