SFSD-05-28-H-05.90-SR
Samtec Inc.
Product No:
SFSD-05-28-H-05.90-SR
Number of Positions 10
Color Black, Individual
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Series Tiger Eye™ SFSD
Length 0.492' (149.86mm, 5.90")