Home / Rectangular Cable Assemblies / SFSD-05-28C-H-10.00-D-NDS
minImg
SFSD-05-28C-H-10.00-D-NDS
Samtec Inc.
Product No:
SFSD-05-28C-H-10.00-D-NDS
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Multiple, Individual
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Series Tiger Eye™ SFSD
Length 0.833' (254.00mm, 10.00")