Home / Rectangular Cable Assemblies / SFSD-05-30-H-03.25-DR-NUS
minImg
SFSD-05-30-H-03.25-DR-NUS
Samtec Inc.
Product No:
SFSD-05-30-H-03.25-DR-NUS
Number of Positions 10
Color Black, Individual
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Series Tiger Eye™ SFSD
Length 0.271' (82.55mm, 3.25")