Home / Rectangular Cable Assemblies / SFSD-07-28-G-09.84-DR-NDS
minImg
SFSD-07-28-G-09.84-DR-NDS
Samtec Inc.
Product No:
SFSD-07-28-G-09.84-DR-NDS
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Color Black, Individual
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Series Tiger Eye™ SFSD
Length 0.820' (250.00mm, 9.84")